2012 Ohio High School Football Regional Final Pairings: Who, When & Where

Image

OHSSA Football Playoff Pairings

Who is where and when? Regional Final locales and times released…Downloadable Brackets too!


YOUR HOME FOR OHIO HIGH SCHOOL FOOTBALL

PLAYOFF MATCH-UPS

Text “JJHuddle” to 90210 to get Playoff Football Scores and Information sent straight to your Mobile Phone.

______________________________________________________________________

CLICK HERE FOR DOWNLOADABLE BRACKETS

______________________________________________________________________

REGIONAL FINALS

DIVISION I

Games tentatively scheduled for 7 p.m. Saturday, Nov. 17
Home team listed first and appears on the top of the bracket.

Region 1
4 Mentor (11-1) vs. 2 Cleveland St. Ignatius (11-1) at Parma Byers Field

Region 2
1 Massillon Washington (11-1) vs. 2 Toledo Whitmer (12-0) at Mansfield Arlin Field

Region 3
4 Pickerington North (11-1) vs. 7 Hilliard Davidson (10-2) at Ohio Wesleyan University Selby Stadium

Region 4
1 Cincinnati Colerain (12-0) vs. 3 Cincinnati Archbishop Moeller (9-3) at University of Cincinnati Nippert Stadium, 7:30 p.m.

DIVISION II

Games tentatively scheduled for 7:30 p.m. Friday, Nov. 16
Home team listed first and appears on the top of the bracket.

Region 5
4 Chardon (10-2) vs. 3 Aurora (11-1) at Twinsburg Tiger Stadium

Region 6
4 Avon (11-1) vs. 2 Toledo Central Catholic (11-1) at Clyde Robert Bishop Jr. Stadium

Region 7
4 New Albany (10-2) vs. 3 Columbus Marion-Franklin (11-1) at Gahanna Lincoln Stadium

Region 8
1 Cincinnati Turpin (12-0) vs. 6 Trotwood-Madison (10-2) at Kings Stadium

DIVISION III

Games tentatively scheduled for 7 p.m. Saturday, Nov. 17
Home team listed first and appears on the top of the bracket.

Region 9
1 Chagrin Falls (11-1) vs. 6 Akron St. Vincent-St. Mary (10-2) at Solon Stewart Field

Region 10
1 Napoleon (11-0-1) vs. 2 Bellevue (11-1) at Findlay Donnell Stadium

Region 11
4 Dover (10-2) vs. 2 Millersburg West Holmes (11-1) at Canton Fawcett Stadium

Region 12
1 Dayton Thurgood Marshall (11-1) vs. 3 The Plains Athens (11-1) at Reynoldsburg Raider Stadium

DIVISION IV

Games tentatively scheduled for 7:30 p.m. Friday, Nov. 16
Home team listed first and appears on the top of the bracket.

Region 13
1 Brookfield (12-0) vs. 2 Creston Norwayne (12-0) at Stow Ron Marhofer Auto Family Field

Region 14
1 Columbus Bishop Hartley (12-0) vs. 2 Ottawa-Glandorf (12-0) at Piqua Alexander Stadium-Purk Field

Region 15
1 St. Clairsville (12-0) vs. 3 Johnstown-Monroe (10-2) at Zanesville Sulsberger Stadium

Region 16
1 Clarksville Clinton-Massie (12-0) vs. 7 West Milton Milton-Union (10-2) at Centerville Stadium

DIVISION V

Games tentatively scheduled for 7 p.m. Saturday, Nov. 17
Home team listed first and appears on the top of the bracket.

Region 17
1 Kirtland (12-0) vs. 7 Youngstown Ursuline (8-4) at Aurora Veterans Stadium

Region 18
4 Findlay Liberty-Benton (11-1) vs. 7 Hamler Patrick Henry (10-2) at Lima Stadium

Region 19
1 Lucasville Valley (12-0) vs. 6 Baltimore Liberty Union (10-2) at Nelsonville-York Boston Field

Region 20
1 Coldwater (12-0) vs. 3 Covington (12-0) at Dayton Welcome Stadium

DIVISION VI

Games tentatively scheduled for 7:30 p.m. Friday, Nov. 16
Home team listed first and appears on the top of the bracket.

Region 21
1 Mogadore (12-0) vs. 6 Youngstown Christian (9-2) at Ravenna Gilcrest Field

Region 22
1 McComb (12-0) vs. 6 Delphos St. John’s (8-4) at Findlay Donnell Stadium

Region 23
1 Danville (11-1) vs. 2 Newark Catholic (10-2) at Westerville Central Warhawk Field

Region 24
4 St. Henry (9-3) vs. 3 Maria Stein Marion Local (10-2) at Wapakoneta Harmon Field
______________________________________________________________________

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *